12.03 | oprowadzanie po aktualnych wystawach

 

/ Oprowadzanie po aktualnych wystawach

12.03.2017 (niedziela), godz. 12.00

wstęp wolny

W drugą niedzielę marca Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na zwiedzianie aktualnych wystaw z przewodnikiem. Po wystawie „Michał Kokot: Z obłokami grałem w karty’ oprowadzi Joanna Gwiazda, a po ekspozycji „Fale’ – jej kuratorka, Dorota Chilińska, z Zakładu Plastyki Intermedialnej UMK.

Prezentacja prac Michała Kokota pt. „Z obłokami grałem w karty” przywołuje postać silnie związaną z Toruniem i wrosłą na stałe w kontekst artystyczny regionu. Na ekspozycji prezentowane są prace fotograficzne i malarskie z całego okresu działalności artysty, m.in. fotogramy powstałe w czasie współpracy z grupą „Zero-61”. Twórczość Kokota wymyka się wszelkim schematom. Sięga z jednej strony do najbardziej awangardowych założeń inspirowanych symbolizmem, surrealizmem, dadaizmem i sztuką konceptualną, a z drugiej – do fascynacji prostym człowiekiem oraz kulturą plebejską i ludową.

„Fale” – wystawę pracowników Zakładu Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – współtworzy grupa ludzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Jak podkreśla kuratorska ekspozycji, Dorota Chilińska, „Fale” to zderzenie pokoleń i poglądów, ale też punkt wyjścia do pochylenia się nad pracą nauczyciela, która opiera się przede wszystkim na budowaniu relacji z drugim człowiekiem.

Share
wróć