20.05 | Noc Muzeów w Wozowni

 

/ Noc Muzeów w Wozowni

 

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha Św. 6

20.05.2017 (sobota), godz. 17.00–23.00

wstęp wolny

 

Noc Muzeów w Wozowni to ostatnia szansa na spotkanie z pracami Ewy Kuryluk, w znacznej części nigdy wcześniej nie pokazywanymi w Polsce! Zarówno wystawę „Człekopejzaż”, jak i dwie pozostałe ekspozycje – Sarah Zacharek „Re:Discovery” oraz Izabeli Żółcińskiej „Skóra. Obiekty, teksty” – będzie można zobaczyć w towarzystwie przewodnika, na specjalnie przygotowanych oprowadzaniach. W galeryjnym sklepiku po promocyjnych cenach dostępne będą publikacje związane z twórczością Ewy Kuryluk. Dla najmłodszych przygotowaliśmy szereg aktywności plastycznych, a nieco starsi będą mogli „zapolować” na plakaty rozdawane w ramach wietrzenia magazynów Wozowni.

ZAPRASZAMY!

 

Szczegółowy plan Nocy Muzeów:

 

/ oprowadzenie po wystawach Sarah Zacharek „Re:Discovery” i Izabeli Żółcińskiej „Skóra: Obiekty, teksty”

start: 19.30

 

/ oprowadzanie po wystawie Ewy Kuryluk „Człekopejzaż”

start: 20.00

 

/ Plakatobranie

W czasie Nocy Muzeów uwalniamy archiwa Wozowni i rozdajemy plakaty, których przez lata nagromadził się w pokaźny zbiór 😉 Zdobyć będzie można perełki – nie tylko plakaty do wydarzeń odbywających się w galerii (np. do wystawy Huberta Hilschera czy cyklu „Rysować”), ale także inne, czasami zaskakujące afisze. Uwaga! Niektóre plakaty występują tylko w pojedynczych egzemplarzach, dlatego kto pierwszy, ten lepszy!

start: 17.00

 

/ promocja na wydawnictwa związane z wystawą Ewy Kuryluk: katalog „Człekopejzaż” oraz „Manhattan i Mała Wenecja” – rozmowa Agnieszki Drotkiewicz z Ewą Kuryluk

 

/ aktywności dla dzieci towarzyszące wystawom – dostępne przez całą Noc Muzeów

 

 

Share
wróć