21.01 | oprowadzanie po wystawach (Rammer, Ślusarczyk, Marszewski)

 

Oprowadzanie po aktualnych wystawach

21.01.2018 (niedziela), godz. 12.00

wstęp wolny

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha św. 6

 

Raz w miesiącu w niedzielne południe Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na bezpłatne oprowadzanie po aktualnych wystawach. Na pierwszym spotkaniu w 2018 roku przyglądać się będziemy trzem ekspozycjom: „Patchwork” Sonii Rammer, „Security” Dawida Marszewskiego i „Fragmenty wertykalne” Urszuli Ślusarczyk.

 

Dwie pierwsze wystawy to projekty artystyczne komentujące otaczającą rzeczywistość – Sonia Rammer i Dawid Marszewski pochylają się nad problemem uchodźców i migracji. Ich malarstwo odwołuje się m.in. do naszego poczucia gościnności, a przy tym nie staje się publicystyką. Prace Rammer sugerują, że pojawienie się przybyszów buduje niejednorodne, „patchworkowe” społeczeństwo, które może być piękne i zharmonizowane w swojej różnorodności, a Marszewski w metaforyczny sposób wskazuje na to, że najcenniejszą wartością jest życie.

 

Trzecia z wystaw dotyka zupełnie innego obszaru tematycznego. „Fragmenty wertykalne” Urszuli Ślusarczyk to ukłon w stronę tradycji malarstwa abstrakcyjnego, a zarazem próba jego ponownego zdefiniowania.

Share
wróć