21.02 | Wszystko, co chcesz wiedzieć o książce artystycznej, ale… nie da się tego przeczytać

 

/ Wszystko, co chcesz wiedzieć o książce artystycznej, ale… nie da się tego przeczytać

wykład Michała Chojeckiego w ramach cyklu Projekt dla…

koordynacja projektu: Natalia Cieślak

21.02.2017 (wtorek), godz. 18.00

wstęp wolny

 

Co to jest artbook? Czym różni się od zina? Dlaczego artyści uwielbiają książki? Dlaczego piękna książka jest ideałem dzieła sztuki? Jak artyści tworzą swoje książki? Jakie szanse daje self-publishing? Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego „rozbierzemy” książkę na drobne części i pokażemy jako fascynujący mechanizm, w którym dizajn spotyka się ze sztuką, ekspresja z rzemiosłem oraz kreatywność z tradycją.

Wykład poprowadzi Michał Chojecki, założyciel pracowni i wydawnictwa Oficyna Peryferie. W czasie spotkania opowie o tym, czym zajmuje się Oficyna oraz jak wygląda codzienność małego atelier drukarskiego. Zaprezentuje projekty, którymi żyje Oficyna i zestawi je z najciekawszymi działaniami podobnych pracowni z zagranicy.

Na wypadek, gdyby w czasie wykładu ktoś z uczestników usłyszał ciekawą informację i nie miał jej gdzie zapisać, spotkanie zaczniemy od… wspólnego uszycia przez gości prostych notatników!

 

O prelegencie:

dr Michał Chojecki – wykładowca warszawskiej ASP, artysta wizualny. Autor książek i projektów artystycznych. Pasjonat peryferyjnych form druku i kolekcjoner etykiet zapałczanych.

 

Oficyna Peryferie to pracownia sitodruku, Riso i książki artystycznej. Działania Oficyny koncentrują się na autorskich projektach wydawniczych i działalności edukacyjnej z zakresu introligatorstwa i drukarstwa. Pracownia słynie z najpopularniejszych w Polsce warsztatów introligatorskich i jedynych tego typu zajęć drukarskich na RISO oraz z sitodruku.

 

Wydarzenie dodatkowe:

warsztaty introligatorskie – całodniowy kurs szycia i oprawy książek

20.02 (poniedziałek), 10.00–20.00 (z godzinną przerwą obiadową)

Uwaga! Warsztaty płatne, obowiązują zapisy (szczegółowe informacje: KLIK)

prowadzący: Michał Chojecki

 

 

Cykl „Projekt dla…” dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

logo Miasta Toruń

wróć