Agata Przyżycka: „Nierozłączność”

 

Agata Przyżycka: „Nierozłączność”

28.11.2017 – 03.12.2017

otwarcie wystawy: 28.11.2017 (wtorek), godz. 18.00

kurator: Michał Wiśniewski

 

realizacja: Media Division, Michał Erdmann

muzyka: Adrian Zalewski (zheimeer, https://zheimeer.bandcamp.com)

 

Projekt „Nierozłączność” ma charakter eksperymentalny. Obejmuje malarstwo i fotografię, które dzięki manipulacjom cyfrowym nabierają nowego kształtu. Widzialny efekt funkcjonować będzie wyłącznie w przestrzeni cyfrowej. Wystawa jest niejako zaproszeniem do obserwacji projektu, który dostępny będzie wyłącznie jako platforma internetowa (www.przyzycka.com). Gest ten ma pokazać, że w dobie digitalizacji wszystkich mediów również formy tradycyjne, takie jak malarstwo olejne czy fotografia, mogą znaleźć punkt styczny z nowoczesną technologią i stworzyć jakościowy naddatek w punkcie ich przecięcia.

Artystka wykonuje śmiałe i swobodne interpretacje. Posługuje się terminami malarstwo i fotografia, niemniej w swojej działalności łączy oba te media. Proponuje bieżący, postmedialny sposób patrzenia na obie formy. Scala wrażliwość percepcji, burzy hierarchię, przy użyciu fotografii odchodzi od dotychczasowych, sztywnych ram postrzegania pracy malarskiej. Tworzy uniwersalny język niosący nowe konteksty i możliwości.

Tytuł wystawy odnosi się do niemożliwej próby dzielenia przestrzeni widzialnej na poszczególne elementy. Całościowe potraktowanie sumy niezliczonej ilości reprezentacji wizualnych umożliwia odnalezienie się we współczesnej ikonosferze.

 

Projekt został zrealizowany w ramach Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

 

Share
wróć