Ale plakat! – zajęcia dla dzieci z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

„Sztuka prostoty szuka” / warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży
autorka projektu i jego programu – Kamila Krzanik-Dworanowska
Wszystkie zajęcia odbywają się w przestrzeni Galerii Sztuki Wozownia i swoim tematem nawiązują do aktualnych wystaw. Spotkania dzielą się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną (warsztatową). Gotowe prace dzieci zabierają ze sobą.

„Ale plakat!”
31.03.2016 (czwartek), godz. 9:00

Warsztaty będą się skupiały na twórczości Huberta Hilschera (1924 -1999). Należał on do grona najbardziej prominentnych grafików projektowych, których twórczość nadała kształt polskiej plastyce nowoczesnej. Był autorem ok. 300 plakatów, głównie do wystaw i imprez muzycznych. Do kanonu polskiego plakatu należy także seria jego kreacji osnutych na idei cyrku. Są to nie tylko mistrzowskie popisy na temat, pozornie tylko banalny, które jednocześnie podkreślają poczucie humoru autora i ujawniają służebność jego dzieła, które ma cieszyć oko i bawić.
Zadaniem uczestników zajęć będzie zaprojektowanie własnego plakatu w oparciu o uwagi przedstawione w pierwszej, teoretycznej części. Omówione zostaną podstawowe funkcje plakatu, jego cechy, konstrukcja oraz to jak uniknąć błędów przy jego projektowaniu. Plakat jest bardzo trudną formą przekazu wizualnego. Wymaga doskonałego rozplanowania i przemyślenia koncepcji. Podczas zajęć będziemy starali się nauczyć uczestników tego, jak mimo niewielkich środków, ale przy prawidłowym opracowaniu poszczególnych składników kompozycji, stworzyć dzieło dobre technicznie, a zarazem wzbudzające zainteresowanie.
Zajęcia adresowane są i do grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 556 (kontakt: Kamila Krzanik-Dworanowska, Kazimierz Napiórkowski).

Cykl „Sztuka prostoty szuka” zrealizowano we współpracy z Gminą Miasta Toruń:
Miasto Toruń

logo Miasta Toruń

Share
wróć