Dzień Wolnej Sztuki – szukamy wolontariuszy!

 

Galeria Sztuki Wozownia przygotowuje kolejną edycję Dnia Wolnej Sztuki i poszukuje wolontariuszy, który będą wspierać organizację tego wydarzenia.

DWS odbywa się w tym roku w sobotę, 27.04. Idea od lat pozostaje niezmienna: w czasie akcji zwiedzający będą mogli dokładnie przyjrzeć się pięciu dziełom prezentowanym na aktualnych wystawach. Przy każdym będzie stać wolontariusz, który opowie o danej pracy, a także będzie motywował zwiedzających do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi na nasuwające się im pytania.

Poszukujemy osób chętnych do współpracy, dyspozycyjnych 27.04 między godz. 12.00 a 13.00. W połowie kwietnia odbędzie się spotkanie organizacyjne, w czasie którego wolontariusze oprowadzeni zostaną po wystawach (ze szczególnym uwzględnieniem obiektów, na których będziemy się skupiać w czasie DWS), nastąpi przydział dzieł konkretnym osobom oraz przekazane zostaną inne materiały, które pomogą merytorycznie przygotować się do zadania.

Każdy wolontariusz otrzyma świadczenie o współorganizowaniu DWS.

Zgłoszenia / pytania można kierować mailowo na adres: info@wozownia.pl w temacie wpisując hasło „Dzień Wolnej Sztuki 2019”.

Share
wróć