Fotografia + – zajęcia dla dzieci z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

„Sztuka prostoty szuka” / warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży

autorka projektu i jego programu – Kamila Krzanik-Dworanowska

Wszystkie zajęcia odbywają się w przestrzeni Galerii Sztuki Wozownia i swoim tematem nawiązują do aktualnych wystaw. Spotkania dzielą się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną (warsztatową).

 

Fotografia +

20.04.2016 (środa), godz. 11:30

 

Kwietniowe warsztaty powiązane będą z wystawą Michała Smandka „Słońce Ziemii zgasło”, która otwiera cykl prezentacji dotykających problematyki związanej z podróżami współczesnych artystów oraz wykorzystywaniem zdarzeń i obiektów napotkanych w drodze jako tworzywa działań twórczych. Michał Smandek jest artystą, który większość swoich prac realizuje w podróży, a proces ich powstania warunkują specyficzne warunki geograficzne           i klimatyczne odwiedzanych miejsc. Na wystawie prezentowane są prace z cyklu „Prognostyk” (fotografie, obiekty) wykonane podczas podróży po włoskich wulkanach. W  „Prognostyku” artysta symuluje katastrofę, fotografując sztuczny dym wydobywający się z wierzchołka wulkanów.

Zadaniem uczestników zajęć będzie wykreowanie nowej rzeczywistości za pomocą prostych środków artystycznych. Stworzymy obiekty plastyczne, które posłużą do wykonania fotografii zniekształcających/uzupełniających otoczenie. Za pomocą aparatu fotograficznego, wbudowanego w telefon komórkowy oraz wykonanego wcześniej obiektu sporządzimy dokumentacje zajęć inspirowanych twórczością Michała Smandka.

Zajęcia adresowane są i do grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 556 (kontakt: Kamila Krzanik-Dworanowska, Kazimierz Napiórkowski).

 

Cykl „Sztuka prostoty szuka”  zrealizowano we współpracy z Gminą Miasta Toruń:

herb_torunia

Miasto Toruń

Share
wróć