Grafika w kolorze – zajęcia dla dzieci z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

SZTUKA PROSTOTY SZUKA / Warsztaty dla dzieci i młodzieży
Autorka cyklu: Kamila Krzanik-Dworanowska

Grafika w kolorze

21 października 2015 (środa), godz. 14:00

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na warsztaty z cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’, który ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia. Początek zajęć stanowić będzie krótka wycieczka po galerii, podczas której uczestnicy obejrzą wystawę 8. Międzynarodowe Triennale Grafiki KOLOR W GRAFICE / Duety. MTG od wielu lat prezentuje wiodące tendencje w grafice warsztatowej i projektowaniu graficznym, stanowi platformę spotkania grafików z całego świata i cieszy się uznaniem specjalistów.

Grafika, jedna z głównych – obok malarstwa i rzeźby – dziedzin sztuk plastycznych, obejmuje m.in. techniki pozwalające na powielanie kolorowego rysunku. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak tworzy się grafikę. Praca przy wykonywaniu odbitek będzie pretekstem do wprowadzenia pojęć związanych z tradycyjnymi technikami graficznymi i rozmowy o kolorze w grafice.

Zanim opracowano techniki druku pozwalające na powszechne reprodukowanie np. gazet, obrazów, podejmowano wiele prób kopiowania. Wycinano obrazy w drewnie, tworząc matryce drzeworytnicze, żłobiono i trawiono metalowe płyty, zatłuszczano kamienie. Metodą prób i błędów wynaleziono najlepsze sposoby powielania obrazu. Dawne techniki różnią się od współczesnych tym, że wykorzystywały działanie manualne, czyli ręczne tworzenie rysunku/ilustracji przez artystę.

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 556.

Cykl „Sztuka prostoty szuka” zrealizowano przy pomocy finansowej: logo Miasta ToruńMiasto Toruń

Share
wróć