Igor Przybylski – Niebezpieczna podróż

wernisaż 17.10.2014 (piątek), godz. 18
wystawa czynna do 9.11.2014 (niedziela)
wystawa przedłużona do 11.11.2014 (wtorek)
Igor Przybylski wiele miejsca w swojej twórczości poświęca obrazom dotyczącym kolei, które często wystawia poza galeriami, w miejscach adekwatnych do poruszanego tematu, m.in. w warszawskim Muzeum Kolejnictwa, na trzech monitorach białostockiego dworca (współpraca z Galerią „Arsenał”), czy w  tarnowskim BWA stacjonującym tymczasowo na czynnym dworcu PKP.
Przygotowana dla Wozowni „Niebezpieczna podróż”, to fotografie i filmy z kilkudziesięciu rozmaitych podróży po Polsce i Europie. Nie są to jednak typowe, turystyczne zdjęcia dokumentujące najważniejsze zabytki czy znajome twarze. Nie ma tu pięknych pejzaży – zapowiada autor wystawy.
„Godziny spędzone na obdartych dworcach czy opustoszałych stacyjkach, wyziębione tunele, wydłubane szyby, śmierdzące podziemia; ludzie, po których pozostaje tylko ślad w postaci graffiti, butelek pozostawionych wbrew zakazom, porzuconych psów czy krów, zabłąkanych na szosie; ludzie, których nie ma, gdy trzeba zapytać o drogę…” (artysta)
Igor Przybylski, absolwent warszawskiej ASP; dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego w 2002 roku, doktorat w 2012. Pracuje jako adiunkt w macierzystej pracowni. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem, sztuką performansu. Współpracuje z Galerią m2
Share
wróć