Metafory i analogie – zajęcia dla młodzieży z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

SZTUKA PROSTOTY SZUKA / Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Autorka cyklu: Kamila Krzanik-Dworanowska

Metafory i analogie

18 listopada 2015 (środa); godz. 13:30

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na listopadowe warsztaty z cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’, który ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia. Wszystkie zajęcia odbywają się w przestrzeni Galerii Sztuki Wozownia i swoim tematem nawiązują do aktualnych wystaw. Spotkania dzielą się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną (warsztatową).

Listopadowe zajęcia powiązane będą z wystawą „Dendra” Moniki Mausolf. Artystka łączy w swych cyklach fantazję, metaforę i realistyczny szczegół. Jej twórczość, balansująca na granicy jawy i snu, wykorzystująca bogactwo wyobraźni, skłania do nowych sposobów percepcji. Warsztaty mają pomóc młodzieży w odbiorze sztuki współczesnej – pokażą z jak różnych rzeczywistości można zbudować obraz i jak różne mogą być inspiracje.

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.

Cykl „Sztuka prostoty szuka” zrealizowano we współpracy z Gminą Miasta Toruń:
logo Miasta ToruńMiasto Toruń

Share
wróć