Nigdy wcześniej nie widziane – warsztaty dla dzieci i młodzieży w Wozowni z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

 11.12.2013, godz. 13:30

 11 grudnia Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na warsztaty plastyczne. Zajęcia należą do cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’, który ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia oraz uświadomić im, iż do tworzenia własnych prac nie zawsze konieczne są liczne i różnorodne artykuły plastyczne. Dzięki warsztatom każdy z uczestników pogłębi zdolności manualne, koncentrację i ekspresję. W trakcie naszych zajęć dzieci rozwiną zdolność obserwacji otaczającego ich świata, a co za tym idzie twórczego i kreatywnego myślenia.

Grudniowe warsztaty powiązane będą z wystawą zbiorową „Jamais vu”. Termin ten tłumaczy się jako „nigdy wcześniej nie widziane”. Jest on używany w psychologii na określenie silnego wrażenia, że oglądamy po raz pierwszy coś, co już znamy. Podobnego zaskoczenia może dostarczać także sztuka, dlatego, że tworzy obrazy i obiekty, które nie mają odpowiednika wśród dobrze znanych rzeczy, a jednak je przypominają. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym jest sztuka abstrakcyjna i poznają wybrane fragmenty jej historii. Choć sztuka abstrakcyjna uchodzi za trudną, pokażemy, że można ją nie tylko zrozumieć, ale także polubić. Zwieńczeniem warsztatów będzie próba wykonania za pomocą prostych środków abstrakcyjnych prac plastycznych. 

 

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych ze szkół jak i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.

Share
wróć