10.06 | Projektowanie liternictwa do ilustracji – warsztaty z Beatą Kurek

 

Projektowanie liternictwa do ilustracji – warsztaty z Beatą Kurek z LoveLetters Studio

10.06 (sobota), godz. 11.30 – 17.30

zapisy: info@wozownia.pl

koszt: 75 zł

ilość miejsc ograniczona!

Podczas warsztatów przyjrzymy się kaligrafii i liternictwu projektowanym przez polskich ilustratorów. Następnie z wykorzystaniem pisma narzędziowego – stalówkami, pędzelkiem, tuszem i ołówkiem – zaprojektujemy własne kompozycje liternicze w taki sposób, by charakterem odpowiadały wybranej opowieści lub szły w parze ze stylem ilustracji. Warsztaty będą poprowadzone w taki sposób, by mogły wziąć w nich udział zarówno osoby stawiające w typografii pierwsze kroki, jak i te na poziomie zaawansowanym. (Beata Kurek)

Beata Kurek (1990) – doktorantka Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i tutor Krakowskiej Szkoły Kaligrafii. Jako LoveLetters Studio zajmuje się projektowaniem typografii i liternictwa dedykowanego. Pracowała w zespołach projektów Warszawskie Kroje, Bękart oraz Element Talks.

 


Warunki uczestnictwa w warsztatach „Projektowanie liternictwa do ilustracji”:

1. Warsztaty „Projektowanie liternictwa do ilustracji”, przygotowane i prowadzone przez Beatę Kurek, odbędą się w sobotę, 10 czerwca 2017, w godzinach 11.30 – 17.30 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu (ul. Rabiańska 20, wejście od ul. Ducha Św. 6).

2. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie chęci udziału w warsztatach na adres mailowy: info@wozownia.pl (tytuł wiadomości: „warsztaty liternicze”). Po otrzymaniu maila zwrotnego z potwierdzeniem wpisania na listę chętnych należy w terminie do 7 czerwca 2017 (środa) wnieść opłatę za uczestnictwo w warsztatach w wysokości 75 zł brutto na konto Galerii Sztuki Wozownia. Dokładny numer konta oraz dane do przelewu przekazane zostaną chętnym drogą mailową.

3. Wszelkie materiały plastyczne niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewnia organizator.

4. Osoby, które do 7 czerwca nie wniosą wyżej wspomnianej opłaty, zostaną skreśleni z listy uczestników.

5. Ilość miejsc warsztatowych jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i terminowe uiszczenie opłaty.

 

Share
wróć