11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH – wystawa pokonkursowa

 

11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH wystawa pokonkursowa

otwarcie wystawy i uroczystość wręczenia nagród: 06.09.2019 (piątek), godz. 18.00 / wstęp wolny

wystawa czynna do: 03.11.2019

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, ul. Ducha św. 6

 

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu już po raz jedenasty organizuje Triennale Małych Form Malarskich. To cykliczny ogólnopolski konkurs zwieńczony wystawą, prezentujący poszukiwania artystów w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej we wszystkich jej odmianach. Jest skierowany do profesjonalnych twórców, w szczególności zaś do absolwentów i studentów wyższych uczelni artystycznych. Formuła imprezy jest otwarta, co daje okazję do szerokiej konfrontacji różnych postaw i sposobów wypowiedzi. Organizatorzy pozostawiają malarzom pełną swobodę w wyborze techniki i tematu. Jedyne ograniczenie stanowią wymiary pracy – jej format nie może przekraczać 600 cm2.

„Ograniczenie formatowe stawia przed artystami zadanie poszukania nowych rozwiązań malarskich oraz stworzenia dzieła skondensowanego i treściwego. Akceptujemy wszelkie propozycje, byle nie stały w sprzeczności z regulaminem. Każda edycja konkursu dostarcza szeregu prac niekonwencjonalnych, zrealizowanych z pomysłem, wywołujących żywą reakcję. Mały format, sprzyjający refleksji i metaforze, to doskonałe pole do eksperymentu” – podkreśla kuratorka aktualnej edycji Triennale, Joanna Gwiazda.

Spośród 1497 prac 580 autorów zgłoszonych do 11. Triennale Małych Form Malarskich jury do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 302 prace 165 artystów. Przyznało także nagrody regulaminowe i fundowane. Ich wręczenie odbędzie się w czasie wernisażu zaplanowanego na 6 września.

W tym roku główna nagroda, ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, powędruje do Ewy Kozery, docenionej za pracę „Polin 1”. Dalsze wyróżnienia – Prezydenta Miasta Torunia oraz Galerii Sztuki Wozownia – przyznane zostały Igorowi Przybylskiemu i Celinie Kannunikawej. Z kolei Nagrodę dla najlepszej pracy studenckiej, ufundowaną przez Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wozownię, odbierze Nikola Strenger związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Podczas trwania wystawy przeprowadzony zostanie także Plebiscyt Publiczności. Wyniki głosowania zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej galerii na początku listopada.

Lista artystów i prac zakwalifikowanych do udziału w wystawie: KLIK

 

wróć