Obraz na mokro – warsztaty dla dzieci i młodzieży w Wozowni z cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’

13.11.2013 (środa), 12:00

 

13 listopada Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na warsztaty plastyczne powiązane z wystawą akwarel Macieja Olekszego. Zajęcia należą do cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’, który ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia oraz uświadomić im, iż do tworzenia własnych prac nie zawsze konieczne są liczne i różnorodne artykuły plastyczne. Dzięki warsztatom każdy z uczestników pogłębi zdolności manualne, koncentrację, ekspresję i wyrażanie siebie. W trakcie naszych zajęć dzieci zdobywają umiejętność wyrażania własnych emocji, pogłębiają zdolność obserwacji otaczającego ich świata, a co za tym idzie twórczego i kreatywnego myślenia.

Listopadowe spotkanie w Wozowni będzie składać się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas oglądania wystawy omówione zostaną zagadnienia związane z aktualną ekspozycją, przedstawiona sylwetka twórcy, jak również warsztat artysty. Zachęcimy dzieci do poszukiwania interpretacji prezentowanych dzieł. Druga, praktyczna część spotkania, nawiązywać będzie formalnie i tematycznie do aktualnej wystawy poprzez działania warsztatowe.

Zapowiadane warsztaty będą powiązane z twórczością Macieja Olekszego – absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Prezentowana w Wozowni wystawa składa się z akwarelowych prac artysty, które opowiadają historię Walentego Potwory – niepełnosprawnego 43-latka mieszkającego w niewielkim miasteczku.

Na zajęciach dzieci zapoznają się z materiałami niezbędnymi do tworzenia prac akwarelowych, zostaną omówione poszczególne techniki malarskie oraz podstawowe zasady, których znajomość jest niezbędna przy tworzeniu dzieł z użyciem farb akwarelowych.

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych ze szkół jak i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.

wróć