Faktura w frotażu – warsztaty dla dzieci w Wozowni

wtorek, 22 stycznia, godz. 11:00

w   s   t   ę   p     w   o   l   n   y

 

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na wyjątkowe spotkanie w trakcie ferii zimowych czyli na zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli chcą Państwo, aby dziecko choć przez chwilę w otoczeniu sztuki mogło stworzyć ciekawą i niepowtarzalną pracę plastyczną, to zapraszamy serdecznie na warsztaty! Gwarantujemy dziecku dobrą zabawę pod opieką animatora.

Warsztaty powiązane są z wystawą „Dialog” grafik Stanisława Bałdygi i Barbary Sosnowskiej-Bałdyga. Początek zajęć będzie stanowić krótka wycieczka po galerii, podczas której dziecko dowie się co będzie tematem spotkania i będzie miało okazję podziwiać prace artystów. Inspiracja oraz zapoznanie się z techniką poruszaną na zajęciach zwieńczy praca wykonana samodzielnie przez dziecko. W miłej atmosferze, wśród rówieśników powstaną dziecięce dzieła frotażu. Frotaż to technika polegająca na odwzorowaniu różnych faktur przez przykrywanie wybranej powierzchni arkuszem papieru i pocieraniu go ołówkiem, kredką lub węglem. Uzyskany w ten sposób “odcisk” najczęściej jest poddawany modyfikacjom lub uzupełnieniom.

Zapewniamy materiały plastyczne. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39 (w godz. 8-12), 791 358 555 (po godz. 12).

 

Share
wróć