Finisażowe oprowadzanie po wystawie „Happy Family” oraz spotkanie z Sercem Torunia

11.02 (niedziela), godz. 12.30

wstęp wolny

Zapraszamy na finisażowe oprowadzanie po wystawie Karoliny Balcer „Happy Family” połączone ze spotkaniem dotyczącym działalności Serca Torunia – ruchu wspierającego osoby w kryzysie bezdomności.

Projekt artystyczny Karoliny Balcer pt. „Happy Family” to seria działań o wymiarze bardzo osobistym, dla których bodźcem były problemy, jakie pojawiły się w rodzinie artystki – m.in. bezdomność, jaka dosięgła jej brata. Fakt, że w domu niczego nie brakowało unaocznił, że natura tego problemu jest dużo bardziej skomplikowana niż na pozór się wydaje i wiąże się m.in. z chorobami, uzależnieniami czy zaburzeniami psychicznymi, ale też konsekwencjami różnego rodzaju życiowych kryzysów i innych zdarzeń, które wpływają na więzi między bliskimi.

W ramach finisażu wystawy zapraszamy na oprowadzanie po wystawie artystki w Galerii Sztuki Wozownia, które połączone będzie ze spotkaniem z przedstawicielami Serca Torunia – oddolnego ruchu mieszkanek i mieszkańców miasta, którego celem jest wspieranie osób w kryzysie bezdomności, wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem.

Rozmowę z Michałem Piszczkiem i p. Markiem wychodzącym z bezdomności poprowadzi Aleksandra Wantuch.

—————————

Serce Torunia istnieje od października 2021 roku. Na początku były to tylko wydawki dla osób w kryzysie. W tej organizacja posiada własny lokal przy ul. Legionów 238, w którym podczas dyżurów pomoc uzyskuje od 60 do 80 osób jednocześnie. Na miejscu znajdują się: magazyn odzieży, prysznice, pralnie z suszarnią, strefa relaksu, strefa kawowa, strefa komputerowa, punkt fryzjerski. Odbywają się tu spotkania z psycholożkami i psychologami, terapeutą uzależnień. Prowadzony jest również punkt medyczny dla osób nieubezpieczonych, wspierany przez zespół lekarek, ratowniczek i ratowników medycznych. Co środę Serce Torunia prowadzi również patrol streetworkerski po miejscach niemieszkalnych, a co trzy tygodnie – wydawki na terenie Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu. Serce Torunia wraz z instytucjami i innymi organizacjami pracuje nad Toruńskim Modelem Wychodzenia z Bezdomności na lata 2024–2027 – pracę nad nim są już na ukończeniu.

Share
wróć