III Ogólnopolska Wystawa Rysunku Studenckiego 2010

19.06. – 4.07.2010

Wernisaż 18 czerwca o godz. 12

Kuratorka: Aleksandra Sojak-Borodo

 

To trzecia już edycja interesującej a także niezwykle atrakcyjnej imprezy, która obok prezentacji najciekawszych prac studenckich, za każdym razem poszerza też nasze rozumienie rysunku.

Zapraszając do tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Wystawy Rysunku Studenckiego organizatorzy – Zakład Rysunku Instytutu Artystycznego WSP UMK – piszą:

„Cechą ‘rysunku toruńskiego’ jest jego binarność. W refleksji teoretycznej i praktyce w równym stopniu przykładamy wagę do tego, co stanowi ugruntowaną historycznie tradycję rysunkową jak i do współczesnych poszukiwań nowych terytoriów rysunkowych. Zarówno obszary klasyki, pozornie wyeksploatowane, godne są przecież ponownej, pogłębionej penetracji, reinterpretacji, nowych odczytań, jak i pulsująca teraźniejszość z technologiczną rewolucją ‘nowych mediów’ i nieznanymi wcześniej formami ‘innego rysowania’. W pierwszym przypadku to powrót do niewyczerpanych źródeł inspiracji oraz odniesień, w drugim zaś droga ku nierozpoznanym przestrzeniom wolności rysunkowej. Takie dwutorowe, szerokie rozumienie rysunku zawierały założenia 1. i 2. edycji Wystawy. Również formuła 3. edycji jest otwarta.”

 

wróć