Lalki Szmacianki – warsztaty dla dzieci

21.06.2013 (piątek), godz. 14:00

w   s   t   ę   p     w   o   l   n   y

 

21 czerwca odbędą się w Wozowni warsztaty krawieckie, które wprowadzają dzieci w magiczny świat tkaniny, kolorów oraz niekończących się możliwości kreowania nowych rzeczy z materiałów z odzysku. Zajęcia z szycia zabawek są interesującą propozycją zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. Letnie warsztaty powiązane będą z wystawą Katarzyny Hołdy „Lalki”. Na wystawie w Galerii Wozownia pokazywane będą prace, powstałe w kilku ostatnich latach. Dotyczą one archetypów religijnych w kontekście feministycznym. Są podzielone na cykle – Lalki Boginie, Laleczki Magiczne oraz Lalki Życie-Śmierć-Życie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji nadejścia lata. Gwarantujemy dziecku dobrą zabawę pod opieką animatora.

 

Początkiem zajęć będzie krótka wycieczka po galerii, podczas której dziecko dowie się co będzie tematem spotkania i będzie miało okazję zobaczyć prace artystki. Inspiracja oraz zapoznanie się z techniką poruszaną na zajęciach pozwoli dzieciom na samodzielnie wykonanie pracy. Ze względu na użycie materiałów odzyskanych, np. z ubrań, każda z lalek będzie miała indywidualny i niepowtarzalny charakter. W czasie zajęć z szycia prowadzący będzie starał się, aby dziecko tworzyło i czerpało z tego radość oraz szukało możliwości wykorzystania dostępnych materiałów, nowych kształtów, mieszania kolorów. Podczas kontaktu z tkaninami o różnych fakturach dzieci wyostrzają zmysł dotyku oraz wzroku. Zajęcia rozwijają wyobraźnię, zdolności twórcze, uczą, że przy odrobinie wysiłku można wykonać ładne lalki szmacianki.

Zapraszamy do  Galerii Wozownia dzieci, które chcą poznać tajniki szycia i projektowania lalek szmacianek. Ukończone prace dzieci zabierają ze sobą do domu. Zapewniamy niezbędne materiały do zajęć.

Zajęcia dla dzieci powyżej 7 lat, rodzice będą mile widziani. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.

 

Share
wróć