„Lekcja w galerii” 2

 

„Lekcja w galerii” 2

autorka projektu: Joanna Gwiazda

26.04.2018 (czwartek), godz. 11.00

 

„Lekcja w galerii” to projekt edukacyjny Wozowni, skierowany do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej oraz licealistów (13–18 lat).

Podczas zajęć uczestnicy zaznajamiają się z językiem sztuki współczesnej i poznają pojęcia charakterystyczne dla tej dyscypliny. Każde ze spotkań odbywa się na aktualnie prezentowanej wystawie, która stanowi punkt wyjścia do swobodnej wymiany spostrzeżeń między uczestnikami a prowadzącym.

 

Będziemy oglądać, rozmawiać, otwierać oczy, uszy i przede wszystkim głowy!

 

Na najbliższym spotkaniu obejrzymy cztery ekspozycje: wystawę Artura Trojanowskiego „W poczuciu kresu”, Izabeli Łapińskiej „Obraz kliniczny”, Tomasza Rogalińskiego „To, czego się boisz” oraz Emilii Maryniak „ I Will Tell You a Tale and a Tale Will Be Long”. Przyglądać się im będziemy w konwencji slow, odnosząc się do minionego Dnia Wolnej Sztuki. Skoncentrujemy się na pięciu wybranych dziełach na nich prezentowanych i będziemy je „rozkładać” na czynniki pierwsze: analizować technikę ich wykonania, styl, symbolikę, szukać dla nich odniesień. Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie „co artysta miał na myśli?”. Uczestnicy zajęć przeprowadzą również własną analizę wybranego dzieła (praca w grupach).

Share
wróć