Nabór prac na 13. Triennale Małych Form Malarskich

Termin nadsyłania prac: 11.02 – 23.03, do godz. 23:59
Udział płatny, opłata konkursowa: 80 zł
Zgłoszenia prac drogą mailową na adres: maleformymalarskie@gmail.com
Zapraszamy do udziału w 13. edycji Triennale Małych Form Malarskich. Przedmiotem konkursu są prace malarskie wykonane w dowolnej stylistyce i technice malarskiej o maksymalnej powierzchni 600 cm2. W tym roku prace będą ocenianie w dwóch etapach. Nabór do I etapu odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać cyfrową reprodukcję pracy, wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy oraz potwierdzenie wpłaty. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.
Regulamin konkursu – plik PDF do pobrania
Karta zgłoszeniowa – plik PDF do pobrania
MAŁE FORMY MALARSKIE W WOZOWNI
TMFM jest ogólnopolską imprezą cykliczną organizowaną w Wozowni od 1988 roku. Przez 12 lat funkcjonowała jako Biennale Małych Form Malarskich, od roku 2010 pojawia się w cyklu triennale. Idea wystawy zrodziła się w toruńskim BWA, w regulaminie pierwszej edycji pisano: “Celem BMFM jest prezentacja i konfrontacja poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej we wszystkich kierunkach twórczych. Pragnieniem organizatorów jest wzbudzenie zainteresowania artystów małą formą wypowiedzi malarskiej i jej szeroka popularyzacja”.
Od początku organizatorzy postawili na otwartą formułę konkursu, pozostawiajac artystom pełną swobodę w wyborze techniki, tematu i stylistyki, rygorystycznie przestrzegając jedynie, regulaminowego formatu, który wynosił wówczas 300cm². Z kolejnymi edycjami dopuszczalna wielkość prac ulegała od 8. edycji jest już 600cm². Konkurs na małą formę malarską skierowany był od początku do artystów tzw. profesjonalnych, uściślając – według regulaminu BMFM chodziło o twórców mogących się wylegitymować dyplomem wyższej uczelni artystycznej lub legitymacją członka ZPAP. Zarazem organizatorzy zastrzegali sobie prawo do imiennego zaproszenia do udziału w wystawie, wskazanych przez siebie artystów, których prace nie podlegały ocenie jury konkursowego. Z czasem również te zapisy uległ poszerzeniu, i tak od 8. edycji do udziału w konkursie dopuszczono dyplomantów, a od ostatniej 11. edycji, wszystkich studentów wyższych uczelni artystycznych jednocześnie odstąpiono od imiennego zapraszania wybranych twórców. W ramach tegorocznej 13. edycji konkurs zyskał dwustopniową formułę, wprowadzono także elektroniczny system zgłoszeń .
Zmiany w regulaminie niosą za sobą etapowe poszerzanie pola manewrów dla artystów i wzrost różnorodności nadsyłanych prac, a także idą w parze z rosnącą popularnością imprezy, zarówno w środowisku twórców jak i wśród odbiorców. Od lat wystawy pokonkursowe cieszą się dużym zainteresowaniem i są niezmiennie sukcesem frekwencyjnym Wozowni.
Zachęcamy do odwiedzenia strony partnera z aktualnymi konkursami plastycznymi: https://fajnekonkursy.pl/plastyczne/
wróć