MALOWANE KADRY – zajęcia dla dzieci i młodzieży z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

 

MALOWANE KADRY – zajęcia dla dzieci i młodzieży z cyklu „Sztuka prostoty szuka”

26 września 2016 (poniedziałek), godz. 10.00

 

W poniedziałek, 26 września, o godz. 10.00 w Galerii Sztuki Wozownia odbędą się warsztaty w ramach cyklu „Sztuka prostoty szuka”.

Zajęcia związane będą z wystawą pokonkursową 10. Triennale Małych Form Malarskich. Obrazy o niewielkich rozmiarach, ale bardzo różnorodnej tematyce i technice wykonania, zainspirują nas do stworzenia własnych małych dziełek sztuki. Na podobraziach o formacie 10 x 15 cm (a więc dokładnie takich samych wymiarów, jak standardowe zdjęcia znajdujące się w domowych albumach) uwieczniać będziemy – tym razem w malarskiej, a nie fotograficznej formie – kadry z wakacyjnych podróży. Przy okazji omówimy kilka zagadnień malarskich, związanych z pejzażem (m.in. pierwszy / drugi plan, horyzont) i zastanowimy się nad kwestią łączenia kolorów.

 

Zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży z cyklu „Sztuka prostoty szuka” adresowane są do grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Odbywają się w przestrzeni Galerii Sztuki Wozownia i swoim tematem nawiązują do aktualnych wystaw. Spotkania dzielą się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną (warsztatową). Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy – ilość miejsc jest ograniczona (tel. 56 622 63 39; kontakt: Natalia Cieślak, Kazimierz Napiórkowski).

Cykl „Sztuka prostoty szuka” zrealizowano we współpracy z Gminą Miasta Toruń.

 

logo Miasta Toruń

Share
wróć