Nikola Strenger: „Kolorowych snów”

 

Nikola Strenger: „Kolorowych snów”

04.12.2020–10.01.2021

kuratorka: Joanna Gwiazda

[wystawa udostępniana wyłącznie w formule on-line]

wernisaż on-line (Facebook galerii): 04.12.2020 (piątek), godz. 18.00

 

 

Punktem wyjścia dla Nikoli Strenger są przeżycia z dzieciństwa, związane z czasem, gdy jako mała dziewczynka, mieszkając w USA, zanurzała się w świat gier wideo. Jak mówi sama artystka: „Czuję potrzebę oderwania się od codzienności, w dzieciństwie gwarantowały mi to gry wideo i kreskówki, dzisiaj zaspokajam to fotografią. W tworzeniu własnego świata poszukuję fuzji estetycznych, które pozwalają mi na przeniesienie modela w świat, który powstaje tylko na chwile, tylko dla niego. To taki brudnopis wyobraźni”.

Tytułowe życzenie „kolorowych snów” określa nie tylko tęsknotę i potrzebę samej artystki – oderwania się od rzeczywistości, ale jest przede wszystkim zaproszeniem do świata wygenerowanego przez jej wyobraźnię.

Nikola Strenger – ur. w 1994 roku w Warszawie. Dyplom licencjacki zrealizowała w 2019 roku w Pracowni Koncepcji Obrazu pod kierunkiem dra hab. Pawła Susida, prof. ASP i as. mgr Irminy Staś, obroniony z wyróżnieniem dziekańskim. Aktualnie studiuje na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP, w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza oraz Pracowni Alternatywnego Obrazowania prof. Włodzimierza Szymańskiego. Zajmuje się malarstwem, fotografią oraz instalacjo-rzeźbą.

 

Dokumentacja wystawy:

 

Share
wróć