Noc w Wozowni 2013

Galeria Sztuki Wozownia już po raz kolejny przystąpi do ogólnoeuropejskiej inicjatywy pod nazwą „Noc Muzeów”. W tą szczególną noc dla zwiedzających udostępnione będą nie tylko wystawy, ale czekać na nich będą dodatkowe atrakcje. Galeria otwarta będzie przez 6 godzin.

 

Punktualnie o 17:00 Wozownia zaprasza uczestników Nocy Muzeów na wieczór promocyjny „Zeszytu Zagranicznego” oraz wernisaż wystawy rysunków. „Zeszyt” jest płaszczyzną, na której spotykają się artystki, ilustratorki, graficzki i designerki, w przyszłości jednak ma stać się projektem koedukacyjnym. Każdy numer posiada swój motyw przewodni, który staje się pretekstem do stworzenia rysunków. Tym razem jest nim „zagranica”, która oznacza nie tylko teren leżący poza granicami kraju, ale też coś obcego, nowego, wzbudzającego ciekawość. Autorkami rysunków są artystki w składzie polsko-niemiecko-szwedzkim: Gosia Machon, Marta Pieczonko, Aleksandra Ska, Katya Shadkovska, Julia Gruner, Magdalena Karpińska, Emelie Östergren, Agata Staros, Antje Herzog, Anna Orlikowska, Róża Litwa, Natalia Hołub, Pięć Filarów/Joanna Szumacher, Natalia Kulka. Podczas spotkania będzie okazja, aby przyjrzeć się oryginałom prac artystek, zakupić oba „Zeszyty” w promocyjnej cenie oraz porozmawiać z uczestniczkami projektu (Joanna Szumacher, Natalia Kulka, Róża Litwa, Magdalena Karpińska, Natalia Hołub).

 

Dodatkowo uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli obejrzeć trzy aktualne wystawy. Wystawa rumuńskiego twórcy Nicu Ilfoveanu. „Teraźniejszość jako pomyłka” przedstawia cykle czarno-białych fotografii oraz filmy wideo, w których szczególnie wyeksponowany został wątek bycia w drodze i podróży. „Cielesność obrazu” Magdaleny Moskwy – najnowsze prace malarskie, w których  widać kontynuację wcześniejszych działań oraz zwrot w stronę sztuki niefiguratywnej. Trzecia wystawa w ramach Laboratorium Sztuki 2013 – Nie(po)rozumienie to rzeźba Grzegorza Łoznikowa, która zawiera w sobie cechy różnych zjawisk: piorunu, drzewa, żyły, krzewu, pęknięcia w ścianie. Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania.

 

NOC MUZEÓW – 18 maja 2013 r.

Galeria Sztuki Wozownia – godz. 17-23

Zeszyt Zagraniczny Nr 2 wernisaż i spotkanie promocyjne – godz. 17

Wystawy czynne do 02.06.2013

 

Share
wróć