Obiekty lewitujące z odzysku – warsztaty dla dzieci w Wozowni

20.03.2013 (środa), godz. 14:30

w   s   t   ę   p     w   o   l   n   y

 

Pierwszy dzień wiosny warto spędzić twórczo! Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na kolejne zajęcia plastyczne z wykorzystaniem ciekawych technik, wyzwalających postawy twórcze dzieci w wieku w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli chcą Państwo, aby dziecko choć przez chwilę w otoczeniu sztuki mogło stworzyć ciekawą i niepowtarzalną pracę plastyczną, to zapraszamy serdecznie na warsztaty! Gwarantujemy dziecku dobrą zabawę pod opieką animatora.

 

Wiosenne warsztaty powiązane będą z wystawą Iwony Szpak. Toruńska artystka na wystawie w dwóch salkach Wozowni zaprezentuje dwa cykle prac – zawieszone na przeźroczystych żyłkach, na różnych wysokościach przedmioty oraz obiekt, składający się z dużej ilości małych rurek. 

 

Początek zajęć będzie stanowić krótka wycieczka po galerii, podczas której dziecko dowie się co będzie tematem spotkania i będzie miało okazję podziwiać prace artystki. Inspiracja oraz zapoznanie się z techniką poruszaną na zajęciach zwieńczy praca wykonana przez dziecko. Młody twórca dowie się jak można zrobić samodzielnie wiosenne dekoracje z materiałów z odzysku – tekturowych rurek i kolorowych papierów. Warsztaty umożliwią zamienianie, wydawałoby się, nieużytecznych już przedmiotów w kolorowe zabawki. Zajęcia dadzą również możliwość na podjęcie z dziećmi rozmowy na temat zagadnień ekologicznych i recyclingowych. Głównym celem spotkania jest jednak rozwijanie wyobraźni plastycznej, inwencji twórczej poprzez komponowanie różnych form.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy z okazji nadejścia wiosny. Zapewniamy materiały plastyczne. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.

 

Share
wróć