Paweł Rubinowicz – Chaos, złożoność, miasto

architektura w wozowni / autorka projektu: Teresa Dudzińska

wykład – wstęp wolny

3 kwietnia (czwartek) 2014, godz. 18

 

Tym razem wykład jest ściśle powiązany z prezentowaną w „Wozowni” wystawą Pawła Rubinowicza i stanowi naukowy komentarz oraz rozwinięcie problematyki do wypowiedzi artystycznej, jaką jest wystawa. Jak zapowiada autor „wykład będzie formą naukowego wprowadzenia w problematykę, także w odniesieniu dla możliwych aplikacji projektowych w kreacji architektonicznej i w urbanistyce.” Paweł Rubinowicz wygłosi wykład w przeddzień wernisażu wystawy w ramach projektu: architektura w wozowni.

 

PAWEŁ RUBINOWICZ, architekt, studia na Politechnice Szczecińskiej i Fachhochschule Oldenburg (Niemcy). Doktorat na Politechnice Krakowskiej w 2011. Pracuje na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Uczestnik konkursów, warsztatów architektonicznych oraz konferencji naukowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych i Republice Południowej Afryki. Autor wielu publikacji naukowych; współautor studiów urbanistycznych dla kilku miast w Polsce; współkoordynator naukowych i dydaktycznych projektów europejskich. Autor kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych, od 2009 kurator Galerii Architektów Forma w Szczecinie, działającej pod patronatem Muzeum Narodowego.

 

WYSTAWA / Paweł Rubinowicz / Obrazy złożoności 

Wernisaż wystawy w piątek 4.04.2014, godz. 18 – wystawa czynna do 11.05.2014

Wystawa w „Wozowni” jest premierową odsłoną, a jednocześnie kontynuacją wcześniejszych poszukiwań Pawła Rubinowicza dotyczących zastosowania matematycznej teorii chaosu deterministycznego w kreacji przestrzeni architektonicznej, podejmowanych w pracy naukowej oraz na gruncie artystycznym, m.in. w wystawie „Architektura Eksperymentalna” (2010-2012). 

Zrealizowano przy pomocy finansowej:

herb

Miasto Toruń

Share
wróć