Plakatem po oczach – warsztaty dla dzieci i młodzieży w Wozowni z cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’

 16.10.2013 (środa), godz. 14:00

 

16 października Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na warsztaty plastyczne powiązane z wystawą Persona 2013. Cykl warsztatów ‘Sztuka prostoty szuka’ ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia oraz uświadomić im, iż do tworzenia własnych prac nie zawsze konieczne są liczne i różnorodne artykuły plastyczne. Październikowe spotkanie w Wozowni będzie składać się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas oglądania wystawy omówione zostaną zagadnienia związane z aktualną ekspozycją, przedstawione sylwetki twórców jak również warsztat artystów. Zachęcimy dzieci do poszukiwania interpretacji prezentowanych dzieł. Druga, praktyczna część spotkania, nawiązywać będzie formalnie i tematycznie do aktualnej wystawy poprzez działania warsztatowe. Wspólnie będziemy odkrywać problemy, które podejmują artyści w swoich pracach i próbować do nich nawiązać we własnych działaniach twórczych. 

 

Warsztaty będą się skupiały na twórczości Nancy Skolos i Thomasa Wedella. Artyści ci zajmują się projektowaniem plakatów. Pracują nad zniwelowaniem granic pomiędzy grafiką użytkową i fotografią – poprzez tworzenie trójwymiarowych obrazów zainspirowanych współczesnym malarstwem, technologią i architekturą.

 

Zadaniem uczestników zajęć będzie zaprojektowanie własnego plakatu w oparciu o wytyczne zaprezentowane w pierwszej, teoretycznej części. Omówione zostaną podstawowe funkcje plakatu, jego cechy, konstrukcja oraz to jakich błędów nie popełnić przy jego projektowaniu. Plakat jest bardzo trudną formą przekazu wizualnego. Wymaga doskonałego rozplanowania i przemyślenia koncepcji. Podczas trwania zajęć będziemy starali się nauczyć uczestników tego jak mimo niewielkich środków, ale za to przy prawidłowym opracowaniu poszczególnych składników kompozycji, stworzyć dzieło dobre technicznie, a zarazem wzbudzające zainteresowanie.

 

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych ze szkół jak i osób indywidualnych. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.

 

Share
wróć