Spotkania fotograficzne z Jackiem Świderskim | Wstęp do fotografii | Fotografia i film
16.01.2025 r. (czwartek), godz. 17:00
bezpłatne, obowiązują zapisy pod adresem: info@wozownia.pl
ul. Rabiańska 20 / wejście od ul. Ducha św. 6
Zapraszamy na kolejne spotkanie fotograficzne z cyklu “Wstęp do fotografii”, które pozwoli nam poznać podstawowe zagadnienia dotyczące fotografii. Na nadchodzącym spotkaniu poruszymy temat zależności pomiędzy fotografią, a filmem na przykładzie filmu “Powiększenie” reżyserii Michelangelo Antonioniego. Zajęcia poprowadzi dyrektor Galerii Sztuki Wozownia – Jacek Świderski.
Jacek Świderski swoją edukację konsekwentnie prowadził w kierunku studiów artystycznych w zakresie fotografii. Zaczynając od nauki w Studium Animacji Kultury w Krośnie, poprzez studia fotograficzne w Lidova Konzervator Ostrava pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności, które nabrały kształtu w renomowanej uczelni – FAMU w Pradze.
Jako kierownik Pracowni Fotograficznej w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz kierownik zespołu digitalizacyjnego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II zdobywał doświadczenie, które uczyniło go ekspertem we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w dokumentowaniu i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego. Współrealizował w tym zakresie wiele projektów, w tym digitalizował zbiory Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Fundacji XX Czartoryskich oraz Instytutu Kultury w Paryżu. Dziś swoje bogate doświadczenie wykorzystuje jako dyrektor Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Mimo wielu zobowiązań zawodowych, zawsze pozostaje przede wszystkim artystą, a jego największą pasją była i jest fotografia.