Walentynki w Wozowni

14 lutego 2013

 

Chcesz wyjątkowo spędzić dzień zakochanych, a nie wiesz jak zaskoczyć swoją sympatię? Zaproś ją do Galerii Sztuki „Wozownia”! Specjalnie dla par fantastyczna promocja – dwa bilety w cenie jednego! Od godziny 11 do 18 można będzie oglądać wystawy w kolorze czerwieni i różu, które tematyką bliskie są zakochanym. Cielesność i zmysłowość to motywy przewodnie naszych aktualnych wystaw. 

Małgorzata Dawidek Gryglicka, artystka i teoretyczka sztuki, na wystawie „Body Stories” prezentuje swoje najnowsze prace powstałe na przełomie 2012 i 2013 roku. „Body Stories” to zbiór wizualno-tekstowych opowieści, które poruszają problematykę ciała – jego sensualności, emocjonalności, ograniczeń i języka. Zbiór przyjął formę malarskich instalacji, których dominującym kolorem jest czerwień. To jej temperatura stała się przewodnikiem w kreśleniu wypowiedzi ciała niemieszczącego się w języku.

 

Kolejna wystawa „Układ mięśniowy” jest wyborem prac Justyny Koeke, w których artystka ożywia i dynamizuje kulturowe klisze dotyczące męskości. Poprzez przejaskrawienie agresywnego mięśniaka, afirmuje energię, bezcelową witalność. Anarchistyczny Grzesiek Huj to antybohater, król podwórka budzący w sercach płci pięknej postrach przemieszany z pożądaniem. Kryzys męskości, kryzys kobiecości, oto zagadnienia godne do przemyślenia.

 

Natomiast w małej przestrzeni Laboratorium Sztuki „Lunapark” Wiktora Polaka, który jest pierwszą wystawą z cyklu Nie(po)rozumienie. 

Więcej informacji o wystawach na stronie www.wozownia.pl 

Share
wróć