9 – 11.03 | Weekend za pół ceny

 

Weekend  za pół ceny

9 – 11.03.2018 (piątek – niedziela), godz. 11.00 – 18.00

wstęp wolny

 

W ramach ogólnopolskiej akcji “Weekend za pół ceny” Galeria Sztuki Wozowni zaprasza do bezpłatnego zwiedzania aktualnych wystaw:

 

Magda Hueckel: „HUECKEL / TEATR vol. II”

Wystawa fotografii teatralnej Magdy Hueckel jest swego rodzaju rozszerzeniem albumu fotograficznego „HUECKEL / TEATR”. Projekt wpisuje się w twórczość fotografki, podejmuje i rozwija tematy obecne w jej autorskich projektach. Jest zarazem dowodem na to, że fotografowanie teatru, zachowując swoje powinności wobec dokumentowanej sztuki, może mieć wartość autonomicznego tworzenia. Wystawa mówi tyleż o języku współczesnego teatru, co o współczesnej kulturze.

 

Agnieszka Kunicka, Thomas Orchowski: „O krok od raju…”

Wystawa fotograficzna Agnieszki Kunickiej i Thomasa Orchowskiego ma charakter dokumentalny. Prezentuje zdjęcia, które zostały wykonane w czasie kryzysu migracyjnego w 2015 i 2016 roku. Ekspozycja przedstawia dwa aspekty współczesnego uchodźstwa: drogę uchodźców / migrantów do Europy oraz ich życie w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce.

 

Kobiety malują kwiaty (artystki: Monika Balcerak, Joanna Domżalska, Kinga Łuzińska, Julia Riks)

Wystawa studentek Pracowni Multimediów toruńskiego WSP jest próbą zainicjowania dialogu z kulturą uzbecką, w której wychowała się Julia Riks, studiująca od 2015 roku w Zakładzie Plastyki Intermedialnej UMK. W swoim kraju, zgodnie z odgórnie przyjętą zasadą, Julia – jako kobieta – mogła malować tylko kwiaty, bo monopol na wypowiadanie się o rzeczach „ważnych” mają tam wyłącznie mężczyźni. W istocie jednak ani jedne, ani drudzy nie mówią nic, co mogłoby zakłócić panujący porządek.

Share
wróć