06.08 | Oprowadzanie po aktualnych wystawach

 

/ Oprowadzanie po aktualnych wystawach

06.08.2017 (niedziela), godz. 12.00

wstęp wolny

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha Św. 6

 

Raz w miesiącu Galeria Sztuki Wozownia zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw z przewodnikiem. W lipcu w ramach oprowadzania obejrzeć będzie można trzy ekspozycje: „Natalia Wiśniewska: Olbrzymka”, „Edward Łazikowski: W partnerstwie z materią” i „Anna Frąckowicz: Repasator miłości”.

 

Wystawa “Olbrzymka” Natalii Wiśniewskiej to zapis zmagań tytułowej bohaterki – osoby chorej na otyłość olbrzymią – z ciałem-wrogiem. Artystka podjęła się próby udokumentowania i artystycznego przetworzenia procesu chudnięcia Marty, by – jak sama mówi – „opanować własny strach i niechęć”. Działa więc nie pomimo tych uczuć, ale właśnie z powodu ich odczuwania, by móc zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami.

Druga z wystaw to prezentacja działania artystycznego Anny Frąckowicz „Repasator miłości”. W ramach projektu powstało kilkanaście obiektów z bielonej czesanki lnianej. Portrety, wykonane unikatową, autorską techniką „rzeźby miękkiej”, są przedstawieniem relacji kilkunastu zaobserwowanych przez autorkę par, uchwyconych w różnych momentach związku: od narzeczeństwa poprzez etapy rozstań, wahań, zmagań, aż do wdowieństwa.

Z kolei „Edward Łazikowski. W partnerstwie z materią” to mała monografia, która obejmuje kilkadziesiąt prac artysty powstałych od lat 70. XX wieku aż do chwili obecnej. Cała twórczość Łazikowskiego, powstała na gruncie refleksji konceptualnej i tradycji konstruktywizmu, jawi się jako zjawisko oryginalne i niezależne, mające swe paralele z land artem i „sztuką ubogą”.

 

Share
wróć