Spotkanie fotografką georgią Krawiec na wystawie “Dorosnąć wiosną”

 

Spotkanie fotografką georgią Krawiec na wystawie “Dorosnąć wiosną”

23.05.2018 (środa), godz. 12.30

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu (ul. Ducha Św. 6)

wstęp wolny!

 

Wydarzenie towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii Teatralnej “Kontakt”.

 

Spotkanie będzie okazją nie tylko do obejrzenia ekspozycji, ale także wzięcia czynnego udziału w realizowanym przez georgię Krawiec interaktywnym projekcie. To także szansa na porozmawianie z artystką, która oprowadzi po wystawie i opowie szerzej o swojej twórczości.

„«Dorosnąć wiosną» ma charakter zabawy – podkreśla georgia Krawiec – choć dotyczy poważnych spraw nastolatki, która właśnie wywędrowała do innego kraju. Mimo że historia dziewczyny odnosi się do końca lat 80., myślę, że jest ona uniwersalna. Można by nawet mieć wrażenie, że to właśnie współczesne wędrówki i migracje są tutaj tematyzowane. Iluż to Polaków żyje dziś poza granicami? Iluż znalazło nowy dom, nową kulturę, nowy język, nie porzucając pierwotnego? Ilu migrantów żyje dziś w Europie, nie znając swego jutra i kraju przeznaczenia? Rozterka, w jakiej żyją migranci jest przeważnie bolesna, niektórzy nie pozbywają się jej nigdy. Inni odkrywają wielki skarb, jakby podarowano im nowe drugie życie, nie tracąc pierwszego”.

georgia Krawiec (urodzona w 1972 roku w Kędzierzynie na Śląsku) – polska i niemiecka artystka, zajmującą się problematyką tożsamości, przemijania, ale także tematyką wszechobecnej inwigilacji i monitoringu jednostki i społeczeństwa. W swojej pracy wykorzystuje archaiczne media fotografii, takie jak aparaty otworkowe i luksografie, oraz techniki szlachetne (np. kalotypia i cyjanotypia), w których realizuje fotografie, fotokolaże oraz obiekty fotograficzne i fotoinstalacje. georgia Krawiec tworzy i mieszka w Warszawie i Berlinie.

Share
wróć