Noc Muzeów w Wozowni

13.05 (sobota), godz. 18.00–22.30

wstęp wolny

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

ul. Ducha św. 6

 

W czasie Nocy Muzeów zapraszamy do zwiedzania aktualnych wystaw w Wozowni: „True Toy Story” oraz „Przewrót”. Można je będzie oglądać indywidualnie lub wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim. Po oprowadzaniu przestrzeń wystawy „Przewrót” zmieni się w obszar działań warsztatowych. W trakcie wspólnych aktywności plastycznych wraz z artystami będzie można lepić, szyć, oglądać, rozmawiać, a przy okazji zapoznawać się z codziennymi praktykami na rzecz budowy wspólnot nie-ludzkich. Będzie chaotycznie, twórczo, inspirująco – zapraszamy osoby w każdym wieku. Przez cały wieczór dostępne będzie również samoobsługowe stanowisko warsztatowe dla dzieci, zlokalizowane w przestrzeni wystawy „True Toy Story”.

Gorąco zapraszamy!

 

Szczegółowy program Nocy Muzeów w Wozowni:

18.00–22.30 – bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw: „True Toy Story” i „Przewrót”

18.00–22.30 – samoobsługowe stanowisko warsztatowe dla dzieci na wystawie „True Toy Story”

18.30 – oprowadzanie kuratorskie po aktualnych wystawach

20.00–22.30 – Codzienne utopie: działania warsztatowe z artystami na wystawie „Przewrót”

————–

Przed rozpoczęciem Nocy Muzeów zapraszamy do odwiedzenia jadalnego ogrodu KOI, który został założony w tym roku, przy nowo powstającym Kopernikańskim Ośrodku Integracji. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z działalnością ogrodu i porozmawiania z osobami współtworzącymi go, a także do wspólnego relaksu. Odbędą się również warsztaty plastyczne, w trakcie których przygotujemy tabliczki z opisami roślin rosnących w ogrodzie.
12.30 – Jadalny Ogród KOI (miasteczko UMK) — wspólne robienie tabliczek dla roślin w ogrodzie podczas WYMIANA SADZONEK – ODPRĘŻ SIĘ W OGRODZIE – https://fb.me/e/SR33EvUC).
wróć