Lądowanie na Księżycu – warsztaty towarzyszące wystawie „Moon Landing”

 

Lądowanie na Księżycu – warsztaty towarzyszące wystawie „Moon Landing”

14.10 (sobota)

grupa 1: godz. 11.00

grupa 2: godz. 14.00

dla kogo: dzieci 6+ wraz z opiekunami

koszt: 8 zł dorosły, 5 zł dziecko (warsztaty w cenie biletu na wystawy)

obowiązują zapisy: info@wozownia.pl lub 56 622 63 39 (przy zapisach prosimy o wskazanie, która grupa warsztatowa Państwa interesuje)

prowadzenie: Good Night Collective

————————————————-

Uwaga! Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie butelek po wodzie 1,5 l.

————————————————-

Galeria Sztuki Wozownia serdecznie zaprasza na warsztaty edukacyjno-artystyczne pt. „Lądowanie na Księżycu”, inspirowane naturalnym satelitą Ziemi. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe informacje na temat Księżyca, a także zbudują własne rakiety i spróbują wystrzelić je w kosmos!

Warsztaty odbędą się w przestrzeni wystawy „Moon Landing”.

Wystawa „Moon Landing” ma przybliżyć niezwykłe ciało niebieskie, jakim jest Księżyc; ma inspirować oraz zachęcić do spojrzenia w górę i własnych eksploracji. Na ekspozycji znajduje się m.in. unikatowy 4-metrowy model Księżyca, który został wykonany w oparciu o fotografie, pochodzące z amerykańskiej sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), meteoryt księżycowy wypożyczony z olsztyńskiego planetarium oraz inne archiwa i obiekty związane z naszym satelitą. Autorka koncepcji wystawy jest Justyna Olszewska.

Good Night Collective – działa od 2019 roku, tworzy go grupa artystów i astronomów: Justyna Olszewska, Karolina Dziadura, Paweł Franciszek Jaskuła i Michał Pawłowski. Wspólnie realizują interdyscyplinarne projekty artystyczne popularyzujące naukę i działalność ekologiczną w kontekście astronomii. Ich głównym celem jest promowanie ochrony ciemnego nieba. W obszarze zainteresowań kolektywu znajdują się: astrofotografia, fotografia, film, data science, fotometria, spektroskopia, a ich działania są prezentowane zarówno w galeriach sztuki współczesnej, jak i podczas konferencji naukowych. Od 2022 roku prowadzą popularnonaukową audycję  Dobry wieczór  w radio Afera, oraz podcast  Good Night Podcast  na Spotify.

 

wróć