Małe Formy Malarskie – warsztaty dla dzieci i młodzieży w Wozowni z cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’

18.09.2013, godz. 14:00

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza dzieci i młodzież na rozpoczynającą się wraz z nowym rokiem szkolnym serię warsztatów plastycznych ‘Sztuka prostoty szuka’. Celem projektu jest wprowadzenie uczestników, poprzez aktywne działania twórcze, w problematykę sztuki współczesnej. Cykl warsztatów ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia oraz  uświadomić im, iż do tworzenia własnych prac nie zawsze konieczne są liczne i różnorodne artykuły plastyczne. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w przestrzeni Galerii Sztuki Wozownia i swoją treścią będą nawiązywały do aktualnych wystaw. Uczestnicy, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z dziełami, będą starali się nauczyć i zrozumieć, że poza samymi środkami przekazu równie ważny jest pomysł, technika i kompozycja. Serię warsztatów otworzą 18 września zajęcia towarzyszące wystawie pokonkursowych prac 9. Triennale Małych Form Malarskich. Po nich przewidziany jest m.in. kurs malowania akwarelami i szkolenie z projektowania plakatów.

Wrześniowe warsztaty powiązane będą z cykliczną ogólnopolską imprezą „Wozowni” prezentującą poszukiwania i osiągnięcia w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej we wszystkich współczesnych kierunkach twórczych. Początek zajęć stanowić będzie krótka wycieczka po galerii, podczas której uczestnicy będą  mieli okazję obejrzeć 214 prac 119 artystów i dowiedzieć się co będzie tematem spotkania. Zapoznają się z różnorodnymi technikami malarskim i dowiedzą się jak mimo niewielkiego formatu pracy i ograniczonych środków wyrazu stworzyć dzieło ciekawe i niekonwencjonalne. Zwieńczeniem warsztatów będzie próba wykonania za pomocą prostych środków plastycznych własnej pracy zainspirowanej jednym z wybranych dzieł.

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy (tel. 56 622 63 39, kom. 791 358 555). Zapraszamy!

Share
wróć