Rysunkowa Noc Muzeów w Wozowni

 

Rysunkowa Noc Muzeów w Wozowni

19.05.2018 (sobota), godz. 17.00–23.00

wstęp wolny

Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha Św. 6

 

Punktem wyjścia Nocy Muzeów w Wozowni jest RYSUNEK. Wszystkie działania, które odbywać się będą tego wieczora w galerii związane są z prezentowaną aktualnie Międzynarodową Wystawą Rysunku Studenckiego NAD_RYSOWAĆ. Zgromadzone na niej prace ukazują ogromną różnorodność technik rysunkowych: poczynając od rysunku klasycznego, przez rysunek użytkowy, ilustracyjny, poprzez rozwiązania mniej konwencjonalne, przybierające formę animacji, akcji, performance, instalacji, aż po realizacje czysto konceptualne. Eksperymentami rysunkowymi studentów z różnych stron świata będzie można nasycić zmysły zwiedzając wystawę indywidualnie (w godzinach 17.00–23.00) lub w towarzystwie kuratorki wystawy, Aleksandry Sojak-Borodo, w czasie oprowadzania, które rozpocznie się o godz. 19.30.

Rysunkowa Noc Muzeów w Wozowni to jednak nie tylko oglądanie wystaw, ale także szereg wydarzeń towarzyszących i działań warsztatowych. Od 17.00 najmłodszych zapraszamy do zabawy na specjalnie dla nich przygotowanym stanowisku warsztatowym. Godzinę później nie tylko dzieci, ale także i rodziców do wspólnych działań rysunkowych wciągnie Wiktoria Pietrak – jedna z artystek biorących udział w wystawie NAD_RYSOWAĆ. Z kolei Paulina Broma i Zuzanna Wróblewska poprowadzą warsztat z pogranicza rysunku i mody, w czasie którego uczestnicy poddawać będą odzież artystycznemu „liftingowi” (start: 19.00).

W czasie trwania Rysunkowej Nocy Muzeów zapraszamy także do galeryjnego sklepiku, gdzie odbywać się będzie kiermasz naszych wydawnictw. Pięknie wydane albumy i katalogi wystaw będzie można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Dokładny plan działań:

17.00 – 23.00 / bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw / kiermasz wydawnictw galerii

17.00 – 19.00 / stanowisko warsztatowe dla dzieci                          

18.00 – 20.00 / NadrysowaćBezPrzerw – działania rysunkowe dla dorosłych i dzieci (prowadzenie: Wiktoria Pietrak)

19.00 – 21.00 / Mam trzy paski – warsztat przerabiania ubrań (prowadzenie: Paulina Broma i Zuzanna Wróblewska)

19.30 / oprowadzenie kuratorskie po „NAD_RYSOWAĆ – Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego (prowadzenie: Aleksandra Sojak-Borodo)

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, bez zapisów.

Uwaga! Na warsztaty „Mam trzy paski” można przynieść własną odzież (najlepiej w kolorach białym, szarym lub czarnym) lub skorzystać z ubrań przygotowanych przez artystkę.

 

wróć