Spotkanie Młodzieżowej Rady Galerii z Zuzanną Śmigielską i Agnieszką Tes

 

6.04.2024 (sobota), godz. 13:00
wstęp wolny
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu, ul. Rabiańska 20 / wejście od ul. Ducha św. 6

Zapraszamy członków Młodzieżowej Rady Galerii na spotkanie z Zuzanną Śmigielską oraz Agnieszką Tes. Laureatka Grand Prix Biennale Via Carpatia, oraz kuratorka wystawy opowiedzą o jej szczegółach. Po spotkaniu odbędzie się spotkanie kolektywu artystycznego “Odruch”. Wszystkich, którzy nie należą do MRG zapraszamy – dołączcie do nas!

Zuzanna Śmigielska – malarka, twórczyni instalacji, inżynier (nawigacja). Interesuje ją interakcja nowych technologii z tradycyjnymi aspektami sztuki. Posługuje się zestawieniem malarstwa z techniką wideo. Pasjonuje ją zjawisko żywych obrazów, tworzy portrety codzienności w kolorystyce czerni i srebra. Dużą wagę przykłada do światłoczułych właściwości materiałów, ponieważ na obrazach namalowanych w technice mieszanej wyświetla wideo. Oprócz ludzi interesują ją przestrzenie, w których żyją jej bohaterowie oraz ich pozycja w strukturze społecznej. Każdy etap edukacji, doświadczenie życiowe znajdują odzwierciedlenie w podejmowanych przez nią praktykach artystycznych.

Agnieszka Tes – Historyczka sztuki (Uniwersytet Jagielloński), kulturoznawczyni (Uniwersytet Ignatianum), doktor nauk humanistycznych, krytyczka sztuki i kuratorka, a także malarka stowarzyszona w ZPAP. Jest redaktorką działu sztuki w magazynie Fragile, autorką kilkudziesięciu tekstów o sztuce współczesnej w pismach naukowych, branżowych poświęconych kulturze i sztuce oraz katalogach wystaw. Od roku 2023 pełni funkcję dyrektor artystycznej Galerii IMO w Starym Sączu, jest kuratorką 2 Biennale Via Carpatia i przewodnicząca Jury tej edycji konkursu.

O MRG:

Jeśli jesteś młodym artystą lub pasjonatem sztuki i poszukujesz przestrzeni do twórczego działania i wymiany doświadczeń, stworzyliśmy miejsce idealne dla Ciebie.

Młodzieżowa Rada Galerii to grupa artystów, entuzjastów sztuki, dążących do aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu kulturalnego życia Torunia oraz rozwijania i promowania własnych umiejętności na lokalnym rynku artystycznym. Działania Rady skierowane są przede wszystkim dla uczniów liceów plastycznych, studentów oraz wszystkich pragnących wziąć udział w tej inspirującej inicjatywie.

Założeniem Młodzieżowej Rady Galerii jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni twórczej i dyskusyjnej, w ramach której odbywać się będą warsztaty, spotkania oraz powołany zostanie kolektyw artystyczny, którego uczestnicy będą mieli szanse rozwijać się pod patronatem Galerii Wozownia. Ważnym aspektem przynależności do grupy będzie również realny wpływ na współtworzenie i opiniowanie programu wystaw galerii, oraz aktywne uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach artystycznych.

wróć