Toruń za pół ceny w Galerii Sztuki Wozowni

20–22.10.2023 (piątek–niedziela)
godz. 11.00–18.00

przez cały weekend na wystawy wstęp wolny

 

W ramach akcji „Toruń za pół ceny” Galeria Sztuki Wozownia zaprasza do bezpłatnego zwiedzania trzech aktualnych wystaw!

W dolnej sali galerii Justyna Olszewska, artystka i astronomka, prezentuje swój projekt pt. „Moon Landing”, który ma przybliżyć niezwykłe ciało niebieskie, jakim jest Księżyc. Na ekspozycji znajduje się m.in. unikatowy 4-metrowy model Księżyca, który został wykonany w oparciu o fotografie z amerykańskiej sondy Lunar, oraz archiwa i obiekty związane z naszym satelitą.

Do (Z)/ziemi zbliża nas „Tożsamość miejsca” Katarzyny Tereszkiewicz – laureatki Nagrody Galerii Sztuki Wozownia, przyznanej w ramach Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego RYSOWAĆ w 2022 roku. W przestrzeniach półpiętra galerii artystka prezentuje najnowsze prace graficzne, które są podstawą jej doktoratu.

W górnej sali Wozowni na wystawie „Paciorki” oglądać można malarstwo olejne i prace na papierze Katarzyny Jankowiak. Zadają nam one pytanie o nasze oczekiwania i emocje wobec mocy symbolicznej obrazów. Prace artystki, z naklejonymi paciorkami i otoczone aureolami z ziół, analizują zatem fenomen magicznej potęgi wizerunków.

wróć