Warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży z cyklu SZTUKA PROSTOTY SZUKA

 Autorka cyklu: Kamila Krzanik-Dworanowska 

 

23.04.2014 (środa), godz. 11:00

Zapraszamy na twórcze spotkanie z architekturą i urbanistyką nawiązujące do wystawy architekta Pawła Rubinowicza. Spotkanie wpisuje się w cykl ‘Sztuka prostoty szuka’, który ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia.

Kwietniowe zajęcia przybliżą dzieciom najważniejsze zagadnienia związane z architekturą, projektowaniem i odczuwaniem przestrzeni. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z najważniejszymi przykładami architektury w Toruniu. Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na otaczającą je architekturę, przestrzeń miejską i jej estetykę oraz wyzwolenie inicjatyw twórczych. Ważnym elementem jest otwarcie uczestników na swobodne wyrażanie swoich potrzeb związanych z architekturą i miastem oraz rozwijanie umiejętności dialogu i pracy w grupie. Pobudzanie oraz trenowanie wyobraźni przestrzennej, a także odkrywanie talentu do tworzenia autorskich kompozycji przestrzennych oraz brył, warto rozpocząć już w wieku dziecka. 

Warsztaty projektowania architektury oraz planowania przestrzeni miejskiej, dedykowane są dla młodzieży oraz dzieci (od 10 lat). Wstęp na podstawie biletu do galerii – ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555. 

Zrealizowano przy pomocy finansowej:

herb

Miasto Toruń

wróć