Zdrowe popołudnie z Lab36 – wydarzenie towarzyszące wystawie Karoliny Balcer „Happy Family”

27.01 (sobota), godz. 15.00

wstęp wolny

ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: wystawy@wozownia.pl lub tel. 56 622 63 39

 

Lab36 to toruńskie wolnościowe miejsce spotkań środowiskowych, gdzie podkreślamy znaczenie wspólnej aktywności fizycznej, społecznej i kulturalnej. Trenujemy razem dla poprawy kondycji, samopoczucia i dobrej zabawy. Lab36 to przestrzeń oparta na zasadach DIY (do it yourself – zrób to sam). Lab36 to miejsce vege/vegan, przyjazne społeczności LGBTQIA+ i wolne od rasizmu seksizmu, szowinizmu i homofobii. Aktualnie trenujemy: Muay Thai, Kettlebells/Crosfit i Jogę.

 

Plan wydarzenia:

15.00 – rozpoczęcie, wstęp, czas na wspólną herbatę, kawę, wodę i krótkie przedstawienie, czym jest Lab36

15.15 – wspólne przygotowanie przestrzeni do ćwiczeń

15.30 – trening 36-X-fit (lekki interwałowy trening oparty na różnorodności ćwiczeń, które rozwijają ogólną kondycję i wydolność organizmu) z Arkiem Pasożytem (45min)

16.30 – joga z Martą Matczyńską (1h 15min)

 

Ubiór: komfortowy, sportowy, ale zalecamy niezbyt luźny, aby ułatwić wykonywanie ćwiczeń, buty sportowe.

Joga: będziemy mieć swoje maty, ale zalecamy zabranie swoich mat na wszelki wypadek.

 

Do zobaczenia,

Lab36

 

O prowadzących:
Marta Matczyńska od 6 lat praktykuje jogę w wielu stylach. W jej praktykach pojawiały się m.in.: Yin Yoga, Vinyasa, Iyengara, Ashtanga, Hatha. Pod koniec 2022 roku ukończyła kurs instruktorski Hatha Jogi z certyfikatem, dlatego na swoich zajęciach skupia się na fizyczności, ale również zadbaniu o poprawność pozycji. Ukończyła również warsztat z sekwencjonowania praktyk u Dagmary Tomczyk. Poza jogą częścią jej życia jest sztuka, ukończyła projektowanie graficzne na Toruńskim Uniwersytecie i po obronieniu magisterki, ciągle rozwija się w tym kierunku na swojej ścieżce zawodowej.
Arek Pasożyt – artysta wizualny, osoba trenująca i współprowadząca treningi w Lab36. Działa na styku pól sztuki zaangażowanej społecznie, postsztuki, artywizmu i animacji kulturalnej. Na przełomie 2017 i 2018 roku, wraz z nasileniem protestów ulicznych, zaczął uczestniczyć w nich ze swoimi ‘Obrazami Strajkującymi’. Tworzył i wystawiał w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Doktorant w Szkole Doktorskiej AAH UMK w Toruniu.
Share
wróć